לוגו משולב
שירותים למטופל במרכז דוידוף

היחידה לרפואה משלימה

כרטיס ביקור


מנהל היחידה: ד''ר עופר כספי, MD PhD.
ימים ושעות פתיחה: א',ב',ג',ה'  08:30—15:30 , ד' 14:00-08:30
טלפון היחידה: 03-9377995/9377977
פקס היחידה: 03-9377974
מיקום היחידה: קומה מינוס 2, מרכז דוידוף (מול הרדיותרפיה), בביה"ח בילינסון
משלוח דואר: היחידה לרפואה משלימה, מרכז דוידוף, ביה''ח בילינסון, פתח-תקווה, 49100.

דוא"לmashlima@clalit.org.il

 

 

 

לפעילויות  יוגה, מדיטציה, תרגול נשימות וצ'י קונג המתקיימות ביחידה (ניתן גם השתתפות חד פעמית) לחץ כאן.

 

 

 

תיאור


במרכז דוידוף, המרכז הרפואי החדיש והגדול בישראל לטיפול ולמחקר מחלות סרטן הממוקם בלב בית חולים בילינסון, פועלת יחידה ראשונה מסוגה לטיפול משולב, קונבנציונאלי ומשלים, לחולי סרטן.


היחידה מבוססת על הניסיון המצטבר והידע הרב שנרכש בהפעלה מוצלחת של יחידות דומות לרפואה משלימה הקיימות זה מכבר במרכזי הסרטן המובילים בעולם (דוגמת Memorial Sloan-Kettering, Dana Farber, ו MD Anderson בארה''ב). מועסקים ביחידה מטובי הרופאים והמטפלים העוסקים ברפואה משלימה בישראל.


איך נעזור לך?
הטיפול ביחידה מיועד לכל סוגי מחלות הסרטן, לכל שלבי הטיפול, ולכל המטופלים והוא אינו בא במקום הטיפול הקונבנציונאלי אלא בנוסף לו כטיפול תומך. מטרתו – לסייע לך החולה ולבני משפחתך להתמודד טוב יותר עם המחלה ועם תוצאות הטיפול בה על ידי הקטנת שיעור וחומרת תופעות הלוואי ושיפור איכות החיים.


התוצאות הטובות ביותר מושגות דווקא כשטיפולי הרפואה המשלימה ניתנים במקביל לטיפולים הקונבנציונאליים. הטיפול המשלים מסייע להתמודד טוב יותר עם סימפטומים כמו כאב, בחילות והקאות, ירידה בתיאבון, עייפות ותשישות, חרדה ועוד.


לפיכך, בין אם אובחנת זה עתה, או הנך בשלב פעיל של טיפולים כימיים, הורמונאליים, ו/או קרינתיים, או לאחריהם - אנו פה בשביל לעזור לך.


רפואה משלימה וסרטן
הרפואה המשלימה כוללת מגוון שיטות טיפול כמו: רפואה סינית, דיקור (אקופונקטורה) וצמחי מרפא מסורתיים, נטורופתיה, צמחי מרפא מערביים, ויטמינים ותוספי תזונה, שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי, והפגת כאב בשיטות מגע ודיקור, היפנוזה, דמיון מודרך ופרחי באך, מדיטאציה, יוגה, טאי-צ'י, צ'י-גונג, ועוד. השיטות משלימות את הרפואה הקונבנציונאלית ואינן מחליפות אותה. אין המדובר ברפואה אלטרנטיבית, אלא ברפואה משלימה או בשמה האחר רפואה משולבת (אינטגרטיבית).


יותר ויותר חולי סרטן פונים כיום גם אל הרפואה המשלימה בחיפוש אחר פתרונות יעילים ובטוחים יחסית לבעיותיהם הרפואיות. בסקרים שונים שנעשו בארץ ובעולם נמצא כי בממוצע שניים מכל שלושה חולי סרטן מטופלים ברפואה המשלימה. אנו כמובן נשמח להיפגש ולהסביר על חשיבות הטיפולים.


למי מיועד הטיפולים ביחידה?
היחידה מציעה טיפולים משלימים לחולי סרטן ומחלות המטולוגיות ממאירות בבוגרים (מעל גיל 18), המטופלים בכל בתי החולים והמרכזים הרפואיים בארץ. גם אם הנך מטופל/ת בבית חולים אחר, נשמח להציע לך מפגשי טיפול אישיים וקבוצתיים העשויים לעזור לך בכל שלבי הטיפול ולאחריו.


כיצד מותאם הטיפול ביחידה?
הטיפול הכוללני במחלת הסרטן והמעקב אחר ההחלמה מהמחלה דורשים ידע וניסיון רב. בכל שלב של המחלה קיימים שיקולים רבים ביחס לשיטת הטיפול הרצויה. לפיכך, הטיפול ביחידה נעשה תוך תיאום מלא עם כלל הצוות הרפואי המטפל בך: רופאיך האישיים, הצוות הסיעודי, ושאר אנשי הסגל במרכז דוידוף העמלים למענך.כשכולם מתואמים לגבי הטיפול, הטיפול שתקבלי/י יהיה טוב יותר, יעיל יותר, ובטוח יותר.


עם פנייתך ליחידה תיקבע לך פגישה אישית עם רופא, במהלכה ייבדק ביסודיות רבה מצבך הרפואי בהיבט ההוליסטי - הן מבחינת מחלת הסרטן והן ביחס למחלות רקע וגורמים אחרים הקשורים במצב בריאותך ובריאות בני משפחתך. מפגש זה יאפשר לך לשאול שאלות, להביע העדפות, להשתתף בהגדרת יעדי הטיפול המשלים, ולקחת חלק פעיל וחשוב בתהליך קבלת ההחלטות הקשורות בהמשך ההתמודדות שלך עם המחלה. בתום הפגישה תותאם לך תכנית טיפול אישית התפורה על-פי מידותיך והעדפותיך תוך מתן כבוד מרבי ומענה אישי למכלול צרכיך. לרשותך מגוון של טיפולים משלימים. אנו משוכנעים כי רבים מהם יכולים לסייע לך במאבקך במחלה ובחזרתך לחיים בריאים. אנשי צוות היחידה ישמחו לשרת אותך.


 


מתי כדאי לפנות ליחידה?

בסמוך לאבחנה — לפני תחילת הטיפולים הכימיים והקרינתיים או לפני הניתוח להסרת הגידול, מטרת הטיפול המשלים להכין את הגוף והנפש לקראת הטיפול במחלה. תכנית הטיפול כוללת הדרכה תזונתית לחיזוק הגוף, יעוץ לגבי ויטמינים ותוספים, מתן כלים להתמודדות הנפשית עם המחלה, פורמולות צמחי מרפא ורפואה סינית, וטיפול במגע ותנועה. ככל שההכנה בשלב זה טובה ומקיפה יותר כך תופעות הלוואי קטנות יותר. לכן, חשוב להתחיל בטיפולים ביחידה מוקדם ככל האפשר.
בשלב הפעיל של הטיפולים הכימיים והקרינתיים או בהחלמה מהניתוח להסרת הגידול — מטרת הטיפול להקטין את תופעות הלוואי, להאיץ החלמה, ולסייע לשימור איכות החיים על ידי מזעור הנזק הנגרם לרקמות הגוף הבריאות, חיזוק מערכת החיסון, שמירה על ספירות דם גבוהות, והתמודדות עם תסמינים כמו כאב, עייפות וחולשה. בשלב זה מוצעים טיפולים כמו דיקור וצמחי מרפא, טיפולי מגע ותנועה, תמיכה פסיכולוגית, היפנוזה, דמיון מודרך, ועוד. קשר רצוף עם צוות היחידה מבטיח טיפול בטוח ויעיל.
בשלב ההתאוששות ועם גמר הטיפולים תיפגש/י שוב עם הרופא (הקונבנציונאלי) עימו נפגש/ת בתחילה ותיבנה עבורך תוכנית טיפול חדשה במטרה לתמוך בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש, לשקם את המערכת החיסונית ולהחזירך למעגל החיים הרגיל במהירות ובביטחה. בשלב זה משולבים טיפולי היחידה השונים שסייעו לך עד עתה במהלך הטיפולים כמו גם סדנאות אורח חיים בריא. המשך הטיפול ביחידה עשוי להקטין את שיעורי החזרה של המחלה, לכן חשוב להתמיד בטיפולי הרפואה המשלימה.


 

הטיפולים שאנו מציעים לך
הטיפולים הניתנים ביחידה מוצעים הן במסגרת פרטנית והן במסגרת קבוצתית.


ייעוץ רפואי — לצד הטיפול ביחידה יינתן מעקב רפואי צמוד. כבר בפנייתך ליחידה תקבע לך פגישה אישית של כשעה עם רופא מצוות היחידה האמון הן על הרפואה הקונבנציונאלית והן על הרפואה המשלימה בטיפול בחולי סרטן. מטרת המפגש משולשת: להכיר אותך היטב מבחינה רפואית במטרה לוודא שהכל בסדר מבחינת הרפואה הקונבנציונאלית, להכיר אותך כאדם ולהבין את הצרכים והציפיות שלך, ולבסוף לקבוע יחד איתך תכנית טיפול שתשרת אותך במאבקך במחלה. בהמשך יקבעו לך מעת לעת ביקורי מעקב אצל הרופא ובתום שלב הטיפולים הפעילים במחלה תקבל המלצות נוספות שמטרתן להקטין את ההסתברות לחזרת המחלה ולטיפים מעשיים שישפרו את בריאותך הכללית.


רפואה סינית – הרפואה הסינית המסורתית הינה שיטת אבחון וטיפול רפואי בת אלפי שנים. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים המוכיחים כי לדיקור (אקופונקטורה), לצמחי מרפא ולתזונה הסינית יכולת מוכחת במניעה ובשיפור של תסמינים רבים הקשורים במחלת הסרטן ובטיפול בה, כמו: ירידה בספירות הדם, בחילות והקאות, כאב, הפרעות שינה, חולשה ועוד. הטיפול ברפואה סינית ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים למועד וסוג הטיפול הקונבנציונאלי אותו הינך מקבל/ת.


נטורופתיה, תזונה, צמחי מרפא מערביים, ויטמינים ותוספים – רבים מחולי הסרטן מתפתים להשתמש בתכשירים מסוגים שונים המשווקים לקהל הרחב כתרופות פלא טבעיות לסרטן. זכרו: יעילותם של מרבית מהתכשירים האלה לא הוכחה מעולם, וחלקם אף מסוכנים. זו בדיוק הסיבה מדוע חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ואמין. אצלנו תוכל/י לקבל הכוונה לגבי איזה סוגים של תוספים, אם בכלל, כדאי לך לקחת בשלבי המחלה השונים.


שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי והפגת כאב – שיטות טיפול משלימות בסרטן המסייעות בהקלה על תופעות הלוואי של המחלה והטיפולים הקונבנציונאליים. הטיפול במגע נעים, בטוח ותורם רבות לשיפור איכות החיים של רבים מהחולים, בעיקר בכל הקשור בכאב, בתשישות ועייפות, בבעיות עיכול ובמתח נפשי. הטיפול בתחום המגע ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים לצרכי המטופל.

רפואת גוף נפש - הקשר בין מצבי מתח (Stress) לתחלואה וחשיבות הטיפול במתח כחלק מטיפול כולל במחלת הסרטן ובמחלות נוספות התבהר במהלך השנים האחרונות. אנו מציעים מגוון רחב של טיפולי גוף נפש וביניהם:

היפנוזה ודמיון מודרך הן רק שתיים מהשיטות הטיפוליות הנפוצות ברפואת נפש-גוף לגביהן הוכח מדעית כי ביכולתן לשפר את יכולת ההתמודדות וההחלמה של חולי סרטן רבים. הטיפול בהיפנוזה ובדמיון מודרך יעיל במיוחד לכאב, להפרעות שינה, לחרדה, לבעיות עיכול, להעצמה נפשית ולחיזוק המערכת החיסונית. לעיתים נמליץ גם על שימוש בפרחי באך במטרה לטפל בתסמינים אלו. הטיפול ניתן באווירה שקטה ורגועה בסדרה של מפגשים אישיים עם כמה מטובי המטפלים בארץ.


תמיכה והכנה לניתוחים ופעולות פולשניות (ביופסיות, השתלת מח-עצם, החדרת פורטה קאט, וכו') – בין אם הומלץ לך על ניתוח כטיפול מיידי לאחר האבחנה או שקיבלת טיפולים בכימותרפיה ו/או הקרנות עד עתה ורק כעת הינך בדרכך לניתוח, בין אם מדובר בניתוח חוזר או ''רק בביופסיה'' או בכל פעולה פולשנית אחרת, מי כמוך יודע/ת עד כמה גדול הלחץ הנפשי סביב פרוצדורות אלו. לפיכך, אנו ביחידה נשמח לסייע לך בהכנה מקדימה לפני כל פעולה פולשנית ובתמיכה לאחריה על מנת לשפר את החלמתך ולהקל על התאוששותך. הטיפול מותאם אישית לכל חולה והוא ניתן במסגרת פרטנית ביחידה ובמחלקות ביה'ח.


סדנאות מדיטציה, מיינדפולנס והפגת מתחים — בסדנה קבוצתית זו הכוללת סדרה של שמונה מפגשים שבועיים נשמח להעניק לך כלים יעילים ונעימים להתמודדות טובה יותר עם האתגרים הרבים הקשורים בהתמודדות עם המחלה. הסדנה מבוססת על מודל רפואי שפותח בארה''ב ושהוכח מדעית כמשפר בריאות. הסדנה מועברת על-ידי מטפלים בעלי ניסיון רב ובאפשרותה להעצים מאד את תהליכי ההחלמה מהמחלה.


סדנאות תנועה ונשימה נכונה: יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג — לפעילות גופנית, במיוחד זו הקשורה בנפש, חשיבות רבה בתהליך ההחלמה מהמחלה ושימור הבריאות. במסגרת היחידה אנו שמחים להציע שיעורי יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג קבוצתיים על בסיס שבועי בהנחיית טובי המורים בארץ. השיעורים מיועדים לכלל החולים ונעשים תוך התאמה אישית לדרגה התפקודית ולצרכים של כל אחד מהמשתתפים. 


 
 


 
 


הפעילות פתוחה לחולים ולבני משפחה, ומתקיימת הן במסגרת שיעורים קבוצתיים (במחירים אטרקטיביים) והן כטיפול פרטני (אחד על אחד).
ניתן לרכוש ביחידה כרטיסיות ל- 10 מפגשים קבוצתיים במחירים מוזלים ואטרקטיביים. הכרטיסייה ניתנת לשימוש גם עבור בן משפחה, והיא תקפה לשלושה חודשים מיום הוצאתה.

לקבלת לוח השעות יש לפנות למזכירות היחידה.

 

מדוע דווקא במרכז דוידוף?
כאן, במרכז דוידוף, אנו מכירים אותך מבחינה רפואית טוב מכולם. לפיכך, קבלת הטיפולים המשלימים דווקא אצלנו, ולא במרפאות אחרות לרפואה משלימה מחוץ למסגרת ביה''ח, מבטיחה תיאום, בקרה ומעקב מרביים אחר מצבך ומעצימה את רצף ואיכות הטיפול הרפואי בך.

הנגישות הרבה של אנשי הצוות הרפואי הקונבנציונאלי והמשלים זה לזה בצד, הנוחות שבקבלת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת והמחויבות המוחלטת שלנו למצוינות המתבטאת בין השאר בעובדה שהמטפלים בך יהיו מטובי העוסקים ברפואה המשלימה בישראל - מבטיחים כי תכנית הטיפול האישית שתיבנה עבורך ביחידה תשרת אותך היטב במאבקך במחלה. אנו פה למענך!


אצלנו תקבל את הטוב יותר
בכדי להבטיח בטיחות ומקצועיות מהגבוהות בעולם, כל הטיפולים ביחידה ניתנים על ידי צוות מטפלים מהטובים בארץ המתמחים בטיפול משלים בסרטן.


הצוות עובד בשיתוף פעולה ותחת בקרה רפואית קפדנית של מנהל היחידה, ד''ר עופר כספי, שהינו מומחה ברפואה פנימית וברפואה אינטגרטיבית ובעל ניסיון רב בטיפול משולב בחולי סרטן ובמצבים רפואיים מורכבים.


כל הטיפולים ביחידה מדווחים וממוחשבים דבר המאפשר משוב ובקרת איכות פנים וחוץ-יחידתית קפדניים תוך שמירה על קשר מתמיד עם הרופאים והאחיות במרכז הרפואי.


הקשר עם הצוות הרפואי הקונבנציונאלי מאפשר תיאום ועדכון מתמיד במצבך הרפואי על מנת שתקבל את הטיפול הטוב ביותר.


חשוב שתדע/י
בניגוד מוחלט למרפאות פרטיות המבטיחות הבטחות שונות שטיפולים אלטרנטיביים כאלו ואחרים יצילו אותך וירפאו אותך כליל מהמחלה (בדרך כלל בעלויות כלכליות גבוהות ביותר), חשוב לנו להדגיש כי אין בטיפולי הרפואה האלטרנטיבית ולו טיפול אחד שהוכח מדעית, על פי עקרונות הרפואה נסמכת-עובדות, כטיפול מרפא סרטן!


עם זאת, יודגש כי טיפולי הרפואה המשלימה אינם מפריעים או משבשים את פעילות הטיפולים הכימיים והקרינתיים. נהפוך הוא. הם עשויים לסייע לך לעבור את הטיפולים הקשים טוב יותר, אם וכאשר הם ניתנים בצורה ראויה, מקצועית ואחראית.


ברוח זו אימצנו ביחידה קוד אתי הקובע, כי:

• הרפואה האלטרנטיבית איננה אלטרנטיבה לרפואה – הטיפול ברפואה המשלימה ביחידה נעשה במקביל לטיפולי רפואה הקונבנציונאלית מרפאי הסרטן ולא במקומם.
• יעילות ובטיחות טיפולי הרפואה המשלימה אינם ודאיים – למרות שרבות מהשיטות המצוינות מעלה נבדקו בכלים מדעיים מקובלים ולמרות שנמצא כי הן מסייעות לחולים רבים, אין הן מסייעות לכל החולים ואין להתייחס אליהן ככלל כאל שיטות עבודה מוכחות, אלא כאל שיטות משלימות העשויות לתמוך באיכות החיים בלבד.
• איננו מטפלים במחלה אלא בחולה – עם זאת, על ידי שיפור איכות החיים של החולה והקלה על תסמיני המחלה ותופעות הלוואי של הטיפול אנו מקווים כי הגוף ינצל את חוכמת הריפוי הטמונה בו וינצח את הסרטן.
• חובת שקיפות מלאה וגילוי נאות – בכדי למצות את פוטנציאל הריפוי שלך ולמנוע חס וחלילה שילובים מסוכנים בין הטיפול הקונבנציונאלי נוגד הסרטן וצמחי מרפא ו/או תוספי תזונה וויטמינים, אנו דורשים מכל המטופלים ביחידה לידע את כלל הצוות הרפואי המטפל בהם (רופאים אחיות, מטפלים משלימים, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, וכו') לגבי כל הטיפולים אותם הם מקבלים, בין אם קונבנציונאליים ובין אם משלימים, בין אם במסגרת היחידה בדוידוף, ובין אם בכל מקום אחר.

לקריאת טופס ההסכמה מדעת עליו תתבקש/י לחתום טרם התחלת הטיפולים ביחידה אנא הקלק כאן. 
 

מדוע חלק מהטיפולים ביחידה עולים כסף?
כידוע, בישראל קיים חוק ביטוח בריאות ממלכתי במסגרתו מוגדר סל שירותים רפואיים הניתנים בחינם לתושבי ישראל. בשלב זה לצערנו אין החוק כולל טיפולי רפואה משלימה, ואין הטיפולים הללו כלולים בביטוח הבריאות הבסיסי. לפיכך, ובלית ברירה אנו נאלצים לגבות תשלום על מנת לכסות את עלויות הטיפול. עם זאת, מתוך מחויבות לשיפור איכות חייך, קבע ביה''ח עלויות שירות מופחתות לרפואה המשלימה לחולי סרטן – כך תזכה גם בטובי המטפלים בארץ, גם בטיפול ארוך יותר מהמקובל במסגרת הביטוחים המשלימים, וגם באווירת טיפול ייחודית.

בעת קביעת התור נשמח לעמוד לרשותך בייעוץ והכוונה לגבי עלות הטיפול והשתתפות חברות הביטוח וקופות החולים בכיסויו. 

הכנות לביקור במרפאה
בכדי להחליט על תכנית הטיפול המתאימה לך ביותר נבקשך להביא למפגש הייעוץ הראשוני עם הרופא את כל המסמכים הרפואיים שברשותך, וכן רשימה מדויקת של כל התרופות ותוספי המזון והויטמינים שהנך נוטל/ת.

למפגש זה גם ניתן לצרף מלווה קרוב, אולם במפגשים הטיפוליים, אנו ממליצים להימנע מנוכחות מלווה במהלך הטיפול.

מומלץ להגיע לטיפולים בלבוש קל ונוח. ניתן להחליף בגדים, לפני הטיפול ואחריו.

מומלץ לא להגיע לטיפול ''על בטן ריקה'' ולאכול עד שעה לפני הטיפול.

אחרי הביקור ביחידה ניתן להישאר לנוח מעט, ולהתכבד בשתייה חמה במקום.


  
עלות ודרכי תשלום
ניתן לשלם ביחידה ביום הטיפול במזומן, בהמחאה, או באמצעות כל אחד מכרטיסי האשראי המקובלים.

לטבלת התעריפים, לחץ כאן.

 

 

 

לרפואה משלימה ואורחות חיים מומלצים בכל עת וגם בתקופת הקורונה, לחץ כאן.

 


 

הנחיות בנוגע לחיסונים כנגד וירוס הקורונה

הנחיות בנוגע לחיסונים כנגד וירוס הקורונה החדש (SARS-CoV-2) בחולים אונקולוגים, המטואונקולוגים והשתלות מח-עצם.

הקלטות מכנס לכלל החולים ההמטואונקולוגים 2021

הקלטות מכנס שהתקיים ב21.1.2021 מטעם המכון ההמטולוגי בבית החולים בילינסון בשיתוף עם עמותת חלי"ל האור

קורס מיינדפולנס (און-ליין)

שמונה מפגשים אינטרנטיים, בימי שני בין השעות 17:00-19:00, החל מ- 1.2.2021

קנאביס רפואי - סיוע בהליך קבלת רשיון

במכון מור - בלעדי ללקוחות שירותי בריאות כללית.

סיוע, ליווי והדרכה בהליך קבלת רשיון קנאביס רפואי - און ליין (בתשלום)

פעילות האגודה למלחמה בסרטן בצל התפשטות נגיף הקורונה

פעילות במתכונת חירום באגודה למלחמה בסרטן

בעקבות מגפת הקורונה: טיפול נפשי טלפוני ללא עלות

בשל ההתגברות של מצוקות נפשיות ושל חרדה כתוצאה מהתפרצות הקורונה, כללית עוזרת לכם מרחוק: כל מטופל של כללית זכאי לעד 3 שיחות ממטפלים בבריאות הנפש.

שלובות

"שלובות": קבוצות תמיכה בפריסה ארצית למתמודדים עם כל סוגי הסרטן בכל שלבי המחלה (ללא עלות).

קורונה - הנחיות לחולי סרטן

האגודה למלחמה בסרטן - דף מידע לחולים אונקולוגיים והמטולוגיים. 

על המטופלים ההמטולוגיים להתחסן ומהר ככל האפשר

האתגרים ההמטולוגיים המשיקים לתחלואה ב- covid-19 הם: בעיות קרישה שמלוות את הזיהום בנגיף, טיפול על ידי פלזמת מחלימים והיבטים ייחודיים של המחלה בחולה ההמטו-אונקולוגי. 

מאמר מאת פרופ' פיה רענני.

מרכז דוידוף לוקח חלק במחקרים בינלאומיים מובילים לתרופות חדשות

שלושה אונקולוגים מבטיחים ממרכז דוידוף לטיפול בסרטן בבילינסון, מדברים על הבחירה במקצוע האונקולוגיה, הקשרים הבינלאומיים עם מרכזי סרטן מובילים, על הרצון להצטיין ולהוביל ועל השינויים שהם מבקשים לחולל בעתיד.

מחקר ב"שיבא": השתלת חיידקי מעי הובילה לנסיגה של מלנומה גרורתית

במחקר שנערך במרכז הרפואי שיבא בתל השומר נמצא כי השתלת חיידקי מעי בחולי מלנומה גרורתית, בשילוב עם אימונותרפיה הממריצה את מערכת החיסון, יכולה להוביל לנסיגת המחלה.

מחקר בהובלה משותפת של פרופ' גל מרקל ודר בן בורסי.

לכתבה נוספת מ"ישראל היום"

טיפול משולב ללא-כימותרפיה משפר הישרדות ללא-התקדמות של חולי CLL (מתוך כנס ASH)

מחקר שפורסם במהלך הכנס השנתי של האגודה האמריקאית להמטולוגיה: משלב טיפול ללא-כימותרפיה הוביל להפחתת הסיכון להתקדמות מחלה או תמותה, בהשוואה לטיפול כימו-אימונותרפי בחולים עם אבחנה של CLL.

  

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

תוצאות מבטיחות לטיפול CAR-T Cell כנגד מיאלומה נפוצה (מתוך כנס ASH)

מחקר שפורסם במהלך הכנס השנתי של האגודה האמריקאית להמטולוגיה: בחולים עם מיאלומה נפוצה לאחר מספר קווי טיפול קודמים, התגובה המוקדמת והעמוקה בעקבות טיפול CAR-T cell נותרה גם לאורך זמן, כך עולה מנתוני מחקר Caritude-1.

 

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

התועלת של תוספת קיטרודה לטיפול כימותרפי בנשים עם סרטן שד גרורתי

במאמר שפורסם בכתב העת The Lancet מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי תוספת קיטרודה (pembrolizumab) לטיפול כימותרפי הובילה לשיפור משמעותי ובעל חשיבות קלינית בהישרדות ללא התקדמות, בהשוואה לטיפול כימותרפי בלבד, בנשים עם סרטן שד גרורתי ושלילי לקולטנים להורמונים.

 

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

 

אמצעים לשימור פוריות משפרים שיעור לידות בנשים לאחר סרטן שד

מנתונים חדשים משבדיה שפורסמו בכתב העת JAMA Oncology עולה כי טיפולים לשימור פוריות מלווים בשיעורים גבוהים יותר משמעותית של לידות חי וטיפולי פוריות בקרב נשים ששרדו סרטן שד.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

כרבע מהחולות בסרטן שד הן נשים צעירות מתחת לגיל 50

בדיקות סקר לגילוי ואבחון סרטן השד, לאורך מעגל חייה של האישה.

(הארץ - מוסף סרטן שד)

חלה בסרטן והחל לעצב פאות לנשים שחלו ואיבדו את שיערן

כשמעצב השיער אלי בן זיקרי חלה בסרטן וקיבל טיפולי כימותרפיה בבית החולים, הוא פגש בנשים שהחלו לאבד את שיערן בגלל הטיפולים והציע להן פאות ללא עלות

החברה האירופית לאונקולוגיה רפואית ממליצה על ריצוף גנומי במטופלים עם סרטן גרורתי

החברה האירופית לאונקולוגיה (ESMO) פרסמה הנחיות לשימוש בבדיקות לריצוף גנומי לחולי סרטן גרורתיים על מנת לאתר ולאפשר מתן טיפול ממוקד ומותאם אישית בעיקר בגידולי ריאה, ערמונית ושחלות.

 כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

תמרור אזהרה לשימוש בקנאביס כטיפול פליאטיבי בחולי סרטן מתקדם המתחילים טיפול באימונותרפיה

תוצאות מחקר חדש, שביצועו נתמך גם על ידי האגודה למלחמה בסרטן (בהובלת חוקרים מבית חולים העמק ומהטכניון) מדליק נורה אדומה ומציע לשקול בקפידה את צריכתו של הקנאביס ולו בהקשר של הטיפולים האימונותרפיים.

 כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

משטר טיפול ללא-כימותרפיה עשוי לשפר הישרדות חולים עם מזותליומה

מתוך כנס WCLC-World Conference on Lung Cancer : משטר טיפול משולב, אשר אינו כולל מתן כימותרפיה, הוביל לשיפור משמעותי בהישרדו הכוללת של חולים עם מזותליומה ממארת ולא נתיחה של קרום הריאה, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו במהלך הכנס.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

טיפול ביולוגי חדש אחרי ניתוח במטופלים עם סרטן ריאה ומוטציה EGFR

כנס ASCO (2020): תוצאות ראשוניות של מחקר המראה יעילות של טגריסו (Osimertinib) בעיכוב הישנות מחלה בחולי NSCLC  עם מוטציית EGFR בשלבי מחלה מוקדמים.

לא רק תרופות: מה קורה בתחום הטיפולים בסרטן

השבוע נערך באופן וירטואלי כנס ASCO , אחד הכנסים העולמיים המובילים בתחום הסרטן. בין היתר דובר בו על ייחודיות הטיפול בחולים מבוגרים, על השפעתן של גישות פסיכולוגיות וכלכליות בטיפול ועל תוצאות טיפול בחולי סרטן שגם חטפו קורונה.

תוצאות מבטיחות ל-Nivolumab בטיפול בקרצינומה של תאי מרקל

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Oncology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול ניאו-אדג'וונטי ב- Nivolumab  (אופדיבו) עשוי להביא לשיפור התוצאות בחולים בסיכון גבוה עם סרטן נתיח מסוג קרצינומה של תאי מרקל.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר תרופה חדשה לטיפול בסרטן שד

ה-FDA אישר טיפול פומי ב-  tucatinib , מולקולה קטנה ממשפחת מעכבי טירוזין קינאז, לטיפול בסרטן שד חיובי ל- HER-2 בעקבות שיתוף פעולה בינלאומי בפרוייקט Orbis. התרופה החדשה משמשת בשילוב עם trastuzumab ו- capecitabine ומיועדת לנשים לאחר לפחות קו טיפול אחד למחלה מתקדמת.

 

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

הפסיכיאטרית שמטפלת בחולי סרטן - אחרי שחלתה בעצמה

במשך עשרות שנים טיפלה ד"ר פנינה דורפמן בחולים הפסיכיאטריים הקשים ביותר. מחלת הסרטן בה לקתה חייבה אותה להתבוננות נפשית.

מדריך לזכויות ושירותים למטופלי סרטן

 מתוך המדריך למטופלים אונקולוגיים באתר הכללית.

מעגלים - תכנית המנטורינג של עמותת "חליל האור"

תכנית הכשרה של מטופלים ותיקים או בני משפחה של חולים לשמש מנטור ולסייע בהתמודדות עם המחלה.

אירועים וקבוצות תמיכה - האגודה למלחמה בסרטן

למידע בנושא אירועים, ימי עיון, קבוצות ומפגשי תמיכה בכל סוגי הסרטן לחולים ובנות זוגם/ן מטעם האגודה למלחמה בסרטן.