לוגו משולב
שירותים למטופל במרכז דוידוף

היחידה לרפואה משלימה

כרטיס ביקור


מנהל היחידה: ד''ר עופר כספי, MD PhD.
ימים ושעות פתיחה: א'-ה' 08:00 — 16:00
טלפון היחידה: 03-9377995
פקס היחידה: 03-9377974
מיקום היחידה: קומה מינוס 2, מרכז דוידוף (מול הרדיותרפיה), בביה"ח בילינסון
משלוח דואר: היחידה לרפואה משלימה, מרכז דוידוף, ביה''ח בילינסון, פתח-תקווה, 49100.


לזימון תורים, קביעת תור למפגש ייעוץ ראשוני עם רופא, או לפניה בכל נושא שהוא - 
לשירי מועלם בטלפון:  03-9377995

  

 

לפעילויות  יוגה, מדיטציה, תרגול נשימות וצ'י קונג המתקיימות ביחידה, לחץ כאן.

 

 

 

תיאור


במרכז דוידוף, המרכז הרפואי החדיש והגדול בישראל לטיפול ולמחקר מחלות סרטן הממוקם בלב בית חולים בילינסון, החלה לפעול יחידה ראשונה מסוגה לטיפול משולב, קונבנציונאלי ומשלים, לחולי סרטן.


היחידה החדשה מבוססת על הניסיון המצטבר והידע הרב שנרכש בהפעלה מוצלחת של יחידות דומות לרפואה משלימה הקיימות זה מכבר במרכזי הסרטן המובילים בעולם (דוגמת Memorial Sloan-Kettering, Dana Farber, ו MD Anderson בארה''ב). מועסקים ביחידה מטובי הרופאים והמטפלים העוסקים ברפואה משלימה בישראל.


איך נעזור לך?
הטיפול ביחידה מיועד לכל סוגי מחלות הסרטן, לכל שלבי הטיפול, ולכל המטופלים והוא אינו בא במקום הטיפול הקונבנציונאלי אלא בנוסף לו כטיפול תומך. מטרתו – לסייע לך החולה ולבני משפחתך להתמודד טוב יותר עם המחלה ועם תוצאות הטיפול בה על ידי הקטנת שיעור וחומרת תופעות הלוואי ושיפור איכות החיים.


התוצאות הטובות ביותר מושגות דווקא כשטיפולי הרפואה המשלימה ניתנים במקביל לטיפולים הקונבנציונאליים. הטיפול המשלים מסייע להתמודד טוב יותר עם סימפטומים כמו כאב, בחילות והקאות, ירידה בתיאבון, עייפות ותשישות, חרדה ועוד.


לפיכך, בין אם אובחנת זה עתה, או הנך בשלב פעיל של טיפולים כימיים, הורמונאליים, ו/או קרינתיים, או לאחריהם - אנו פה בשביל לעזור לך.


רפואה משלימה וסרטן
הרפואה המשלימה כוללת מגוון שיטות טיפול כמו: רפואה סינית, דיקור (אקופונקטורה) וצמחי מרפא מסורתיים, נטורופתיה, צמחי מרפא מערביים, ויטמינים ותוספי תזונה, שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי, והפגת כאב בשיטות מגע ודיקור, היפנוזה, דמיון מודרך ופרחי באך, מדיטאציה, יוגה, טאי-צ'י, צ'י-גונג, ועוד. השיטות משלימות את הרפואה הקונבנציונאלית ואינן מחליפות אותה. אין המדובר ברפואה אלטרנטיבית, אלא ברפואה משלימה או בשמה האחר רפואה משולבת (אינטגרטיבית).


יותר ויותר חולי סרטן פונים כיום גם אל הרפואה המשלימה בחיפוש אחר פתרונות יעילים ובטוחים יחסית לבעיותיהם הרפואיות. בסקרים שונים שנעשו בארץ ובעולם נמצא כי בממוצע שניים מכל שלושה חולי סרטן מטופלים ברפואה המשלימה. אנו כמובן נשמח להיפגש ולהסביר על חשיבות הטיפולים.


למי מיועדים הטיפולים ביחידה?
היחידה מציעה טיפולים משלימים לחולי סרטן ומחלות המטולוגיות ממאירות בבוגרים (מעל גיל 18), המטופלים בכל בתי החולים והמרכזים הרפואיים בארץ. גם אם הנך מטופל/ת בבית חולים אחר, נשמח להציע לך מפגשי טיפול אישיים וקבוצתיים העשויים לעזור לך בכל שלבי הטיפול ולאחריו.


כיצד מותאם הטיפול ביחידה?
הטיפול הכוללני במחלת הסרטן והמעקב אחר ההחלמה מהמחלה דורשים ידע וניסיון רב. בכל שלב של המחלה קיימים שיקולים רבים ביחס לשיטת הטיפול הרצויה. לפיכך, הטיפול ביחידה נעשה תוך תיאום מלא עם כלל הצוות הרפואי המטפל בך: רופאיך האישיים, הצוות הסיעודי, ושאר אנשי הסגל במרכז דוידוף העמלים למענך.כשכולם מתואמים לגבי הטיפול, הטיפול שתקבלי/י יהיה טוב יותר, יעיל יותר, ובטוח יותר.


עם פנייתך ליחידה תיקבע לך פגישה אישית עם רופא, במהלכה ייבדק ביסודיות רבה מצבך הרפואי בהיבט ההוליסטי - הן מבחינת מחלת הסרטן והן ביחס למחלות רקע וגורמים אחרים הקשורים במצב בריאותך ובריאות בני משפחתך. מפגש זה יאפשר לך לשאול שאלות, להביע העדפות, להשתתף בהגדרת יעדי הטיפול המשלים, ולקחת חלק פעיל וחשוב בתהליך קבלת ההחלטות הקשורות בהמשך ההתמודדות שלך עם המחלה. בתום הפגישה תותאם לך תכנית טיפול אישית התפורה על-פי מידותיך והעדפותיך תוך מתן כבוד מרבי ומענה אישי למכלול צרכיך. לרשותך מגוון של טיפולים משלימים. אנו משוכנעים כי רבים מהם יכולים לסייע לך במאבקך במחלה ובחזרתך לחיים בריאים. אנשי צוות היחידה ישמחו לשרת אותך.


 


מתי כדאי לפנות ליחידה?

בסמוך לאבחנה — לפני תחילת הטיפולים הכימיים והקרינתיים או לפני הניתוח להסרת הגידול, מטרת הטיפול המשלים להכין את הגוף והנפש לקראת הטיפול במחלה. תכנית הטיפול כוללת הדרכה תזונתית לחיזוק הגוף, יעוץ לגבי ויטמינים ותוספים, מתן כלים להתמודדות הנפשית עם המחלה, פורמולות צמחי מרפא ורפואה סינית, וטיפול במגע ותנועה. ככל שההכנה בשלב זה טובה ומקיפה יותר כך תופעות הלוואי קטנות יותר. לכן, חשוב להתחיל בטיפולים ביחידה מוקדם ככל האפשר.
בשלב הפעיל של הטיפולים הכימיים והקרינתיים או בהחלמה מהניתוח להסרת הגידול — מטרת הטיפול להקטין את תופעות הלוואי, להאיץ החלמה, ולסייע לשימור איכות החיים על ידי מזעור הנזק הנגרם לרקמות הגוף הבריאות, שיפור מערכת החיסון, שמירה על ספירות דם גבוהות, והתמודדות עם תסמינים כמו כאב, עייפות וחולשה. בשלב זה מוצעים טיפולים כמו דיקור וצמחי מרפא, טיפולי מגע ותנועה, תמיכה פסיכולוגית, היפנוזה, דמיון מודרך, ועוד. קשר רצוף עם צוות היחידה מבטיח טיפול בטוח ויעיל.
בשלב ההתאוששות ועם גמר הטיפולים תיפגש/י שוב עם הרופא (הקונבנציונאלי) עימו נפגש/ת בתחילה ותיבנה עבורך תוכנית טיפול חדשה במטרה לתמוך בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף והנפש, לשקם את המערכת החיסונית ולהחזירך למעגל החיים הרגיל במהירות ובביטחה. בשלב זה משולבים טיפולי היחידה השונים שסייעו לך עד עתה במהלך הטיפולים כמו גם סדנאות אורח חיים בריא. המשך הטיפול ביחידה עשוי להקטין את שיעורי החזרה של המחלה, לכן חשוב להתמיד בטיפולי הרפואה המשלימה.


 

הטיפולים שאנו מציעים לך
הטיפולים הניתנים ביחידה מוצעים הן במסגרת פרטנית והן במסגרת קבוצתית.


ייעוץ רפואי — לצד הטיפול ביחידה יינתן מעקב רפואי צמוד. כבר בפנייתך ליחידה תקבע לך פגישה אישית של כשעה עם רופא מצוות היחידה האמון הן על הרפואה הקונבנציונאלית והן על הרפואה המשלימה בטיפול בחולי סרטן. מטרת המפגש משולשת: להכיר אותך היטב מבחינה רפואית במטרה לוודא שהכל בסדר מבחינת הרפואה הקונבנציונאלית, להכיר אותך כאדם ולהבין את הצרכים והציפיות שלך, ולבסוף לקבוע יחד איתך תכנית טיפול שתשרת אותך במאבקך במחלה. בהמשך יקבעו לך מעת לעת ביקורי מעקב אצל הרופא ובתום שלב הטיפולים הפעילים במחלה תקבל המלצות נוספות שמטרתן להקטין את ההסתברות לחזרת המחלה ולטיפים מעשיים שישפרו את בריאותך הכללית.


רפואה סינית – הרפואה הסינית המסורתית הינה שיטת אבחון וטיפול רפואי בת אלפי שנים. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים המוכיחים כי לדיקור (אקופונקטורה), לצמחי מרפא ולתזונה הסינית יכולת מוכחת במניעה ובשיפור של תסמינים רבים הקשורים במחלת הסרטן ובטיפול בה, כמו: ירידה בספירות הדם, בחילות והקאות, כאב, הפרעות שינה, חולשה ועוד. הטיפול ברפואה סינית ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים למועד וסוג הטיפול הקונבנציונאלי אותו הינך מקבל/ת.


נטורופתיה, תזונה, צמחי מרפא מערביים, ויטמינים ותוספים – רבים מחולי הסרטן מתפתים להשתמש בתכשירים מסוגים שונים המשווקים לקהל הרחב כתרופות פלא טבעיות לסרטן. זכרו: יעילותם של מרבית מהתכשירים האלה לא הוכחה מעולם, וחלקם אף מסוכנים. זו בדיוק הסיבה מדוע חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ואמין. אצלנו תוכל/י לקבל הכוונה לגבי איזה סוגים של תוספים, אם בכלל, כדאי לך לקחת בשלבי המחלה השונים.


שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי והפגת כאב – שיטות טיפול משלימות בסרטן המסייעות בהקלה על תופעות הלוואי של המחלה והטיפולים הקונבנציונאליים. הטיפול במגע נעים, בטוח ותורם רבות לשיפור איכות החיים של רבים מהחולים, בעיקר בכל הקשור בכאב, בתשישות ועייפות, בבעיות עיכול ובמתח נפשי. הטיפול בתחום המגע ניתן במסגרת פרטנית בסדרה של מפגשים המותאמים לצרכי המטופל.


פסיכולוגיה רפואית – ידוע כי מחלת הסרטן גורמת למצבי מתח (STRESS). לפיכך, אצלנו ניתן שירות ייחודי של פסיכולוגיה רפואית כחלק בלתי נפרד משירותי היחידה במטרה להעניק לך ולבני משפחתך כלי התמודדות יעילים וטובים יותר עם אתגרי המחלה. הייעוץ הפסיכולוגי ניתן במסגרת פרטנית וללא תשלום (הודות לתמיכה של משרד הבריאות והאגודה למחלה בסרטן).


היפנוזה ודמיון מודרך – הן רק שתיים מהשיטות הטיפוליות הנפוצות ברפואת נפש-גוף לגביהן הוכח מדעית כי ביכולתן לשפר את יכולת ההתמודדות וההחלמה של חולי סרטן רבים. הטיפול בהיפנוזה ובדמיון מודרך יעיל במיוחד לכאב, להפרעות שינה, לחרדה, לבעיות עיכול, להעצמה נפשית ולחיזוק המערכת החיסונית. לעיתים, נמליץ גם על שימוש בפרחי באך במטרה לטפל בתסמינים אלו. הטיפול ניתן באווירה שקטה ורגועה בסדרה של מפגשים אישיים עם כמה מטובי המטפלים בארץ.


תמיכה והכנה לניתוחים ופעולות פולשניות (ביופסיות, השתלת מח-עצם, החדרת פורטה קאט, וכו') – בין אם הומלץ לך על ניתוח כטיפול מיידי לאחר האבחנה או שקיבלת טיפולים בכימותרפיה ו/או הקרנות עד עתה ורק כעת הינך בדרכך לניתוח, בין אם מדובר בניתוח חוזר או ''רק בביופסיה'' או בכל פעולה פולשנית אחרת, מי כמוך יודע/ת עד כמה גדול הלחץ הנפשי סביב פרוצדורות אלו. לפיכך, אנו ביחידה נשמח לסייע לך בהכנה מקדימה לפני כל פעולה פולשנית ובתמיכה לאחריה על מנת לשפר את החלמתך ולהקל על התאוששותך. הטיפול מותאם אישית לכל חולה והוא ניתן במסגרת פרטנית ביחידה ובמחלקות ביה'ח.

סדנאות תזונה ואורח חיים בריא – בסדרה של מספר מפגשים קבוצתיים נסביר על הקשר בין תזונה ובריאות עם דגש על מחלת הסרטן. נסקור את הדיאטות השונות הקשורות בסרטן, נלמד צריכה נבונה של תוספי מזון וויטמינים לחולי סרטן, נלמד שיטות הרפיה וניתן בידייך צרור עצות מעשיות ביחס לפעילות גופנית נכונה, כל זאת בכדי להעצים את החלמתך מהמחלה. נענה על השאלות הרבות שודאי יש לך ולבני משפחתך.


סדנאות מדיטציה והפגת מתחים — בסדנה קבוצתית זו הכוללת סדרה של שמונה מפגשים שבועיים נשמח להעניק לך כלים יעילים ונעימים להתמודדות טובה יותר עם האתגרים הרבים הקשורים בהתמודדות עם המחלה. הסדנה מבוססת על מודל רפואי שפותח בארה''ב ושהוכח מדעית כמשפר בריאות. הסדנה מועברת על-ידי מטפלים בעלי ניסיון רב ובאפשרותה להעצים מאד את תהליכי ההחלמה מהמחלה.


סדנאות תנועה ונשימה נכונה: יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג — לפעילות גופנית, במיוחד זו הקשורה בנפש, חשיבות רבה בתהליך ההחלמה מהמחלה ושימור הבריאות. במסגרת היחידה אנו שמחים להציע שיעורי יוגה, טאי-צ'י וצ'י-גונג קבוצתיים על בסיס שבועי בהנחיית טובי המורים בארץ. השיעורים מיועדים לכלל החולים ונעשים תוך התאמה אישית לדרגה התפקודית ולצרכים של כל אחד מהמשתתפים.


סדנאות למחלימים מסרטן — זהו זה. הרע ביותר כבר מאחור. עתה הזמן ללמוד מה עוד ניתן לעשות על מנת לעזור לגוף להתאושש, על מנת להקטין את סיכויי חזרת המחלה ועל מנת לשפר את הבריאות הכללית. בדיוק לשם כך אנו פה. בסדרה של מפגשים קבוצתיים הכוללים גם ייעוץ אישי על ידי רופא תותאם לך מסגרת טיפולית שתסייע לך בכל אלו
 
 


 
 


 
 

פרויקט ממשיכים בתנועה
ביחידה לרפואה משלימה שבמרכז דוידוף פועלות קבוצות טיפוליות בתנועה מדי יום בכדי לאפשר לך לשלב פעילות מבוקרת בתנועה במהלך הטיפולים במחלה ובשלב השיקום.
את הקבוצות מדריכות צוות מורות מקצועיות המתמחות בטיפולי תנועה לחולי סרטן.
ממחקרים עולה כי שילוב פעילות בתנועה במהלך כל שלבי המאבק במחלת הסרטן מחזיר לגוף ולנפש את הביטחון וההרגשה הטובה, משפר משמעותית את איכות החיים ומקטין תופעות לוואי שכיחות כמו עייפות ותשישות, חרדה, הפרעות שינה, קשיי נשימה, ועוד.
לכן, מומלץ מאד להשתתף בצורה סדירה בפעילות זו. אין צורך בניסיון קודם.
הפעילות פתוחה לחולים ולבני משפחה, ומתקיימת הן במסגרת שיעורים קבוצתיים והן כטיפול פרטני (אחד על אחד).
ניתן לרכוש ביחידה כרטיסיות ל- 10 מפגשים קבוצתיים במחירים מוזלים ואטרקטיביים של 30 ₪ לשיעורי פילטיס ופלדנקרייז (45 דק') ו- 40 ₪ לשיעורי יוגה וטאי צ'י. (90 דק')
הכרטיסייה ניתנת לשימוש גם עבור בן משפחה, והיא תקפה לשלושה חודשים מיום הוצאתה.

לקבלת לוח השעות יש לפנות למזכירות היחידה.

 

מדוע דווקא במרכז דוידוף?
כאן, במרכז דוידוף, אנו מכירים אותך מבחינה רפואית טוב מכולם. לפיכך, קבלת הטיפולים המשלימים דווקא אצלנו, ולא במרפאות אחרות לרפואה משלימה מחוץ למסגרת ביה''ח, מבטיחה תיאום, בקרה ומעקב מרביים אחר מצבך ומעצימה את רצף ואיכות הטיפול הרפואי בך.

הנגישות הרבה של אנשי הצוות הרפואי הקונבנציונאלי והמשלים זה לזה בצד, הנוחות שבקבלת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת והמחויבות המוחלטת שלנו למצוינות המתבטאת בין השאר בעובדה שהמטפלים בך יהיו מטובי העוסקים ברפואה המשלימה בישראל - מבטיחים כי תכנית הטיפול האישית שתיבנה עבורך ביחידה תשרת אותך היטב במאבקך במחלה. אנו פה למענך!


אצלנו תקבל את הטוב יותר
בכדי להבטיח בטיחות ומקצועיות מהגבוהות בעולם, כל הטיפולים ביחידה ניתנים על ידי צוות מטפלים מהטובים בארץ המתמחים בטיפול משלים בסרטן.


הצוות עובד בשיתוף פעולה ותחת בקרה רפואית קפדנית של מנהל היחידה, ד''ר עופר כספי, שהינו מומחה ברפואה פנימית וברפואה אינטגרטיבית ובעל ניסיון רב בטיפול משולב בחולי סרטן ובמצבים רפואיים מורכבים.


כל הטיפולים ביחידה מדווחים וממוחשבים דבר המאפשר משוב ובקרת איכות פנים וחוץ-יחידתית קפדניים תוך שמירה על קשר מתמיד עם הרופאים והאחיות במרכז הרפואי.


הקשר עם הצוות הרפואי הקונבנציונאלי מאפשר תיאום ועדכון מתמיד במצבך הרפואי על מנת שתקבל את הטיפול הטוב ביותר.


חשוב שתדע/י
בניגוד מוחלט למרפאות פרטיות המבטיחות הבטחות שונות שטיפולים אלטרנטיביים כאלו ואחרים יצילו אותך וירפאו אותך כליל מהמחלה (בדרך כלל בעלויות כלכליות גבוהות ביותר), חשוב לנו להדגיש כי אין בטיפולי הרפואה האלטרנטיבית ולו טיפול אחד שהוכח מדעית, על פי עקרונות הרפואה נסמכת-עובדות, כטיפול מרפא סרטן!


עם זאת, יודגש כי טיפולי הרפואה המשלימה אינם מפריעים או משבשים את פעילות הטיפולים הכימיים והקרינתיים. נהפוך הוא. הם עשויים לסייע לך לעבור את הטיפולים הקשים טוב יותר, אם וכאשר הם ניתנים בצורה ראויה, מקצועית ואחראית.


ברוח זו אימצנו ביחידה קוד אתי הקובע, כי:

• הרפואה האלטרנטיבית איננה אלטרנטיבה לרפואה – הטיפול ברפואה המשלימה ביחידה נעשה במקביל לטיפולי רפואה הקונבנציונאלית מרפאי הסרטן ולא במקומם.
• יעילות ובטיחות טיפולי הרפואה המשלימה אינם ודאיים – למרות שרבות מהשיטות המצוינות מעלה נבדקו בכלים מדעיים מקובלים ולמרות שנמצא כי הן מסייעות לחולים רבים, אין הן מסייעות לכל החולים ואין להתייחס אליהן ככלל כאל שיטות עבודה מוכחות, אלא כאל שיטות משלימות העשויות לתמוך באיכות החיים בלבד.
• איננו מטפלים במחלה אלא בחולה – עם זאת, על ידי שיפור איכות החיים של החולה והקלה על תסמיני המחלה ותופעות הלוואי של הטיפול אנו מקווים כי הגוף ינצל את חוכמת הריפוי הטמונה בו וינצח את הסרטן.
• חובת שקיפות מלאה וגילוי נאות – בכדי למצות את פוטנציאל הריפוי שלך ולמנוע חס וחלילה שילובים מסוכנים בין הטיפול הקונבנציונאלי נוגד הסרטן וצמחי מרפא ו/או תוספי תזונה וויטמינים, אנו דורשים מכל המטופלים ביחידה לידע את כלל הצוות הרפואי המטפל בהם (רופאים אחיות, מטפלים משלימים, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, וכו') לגבי כל הטיפולים אותם הם מקבלים, בין אם קונבנציונאליים ובין אם משלימים, בין אם במסגרת היחידה בדוידוף, ובין אם בכל מקום אחר.

לקריאת טופס ההסכמה מדעת עליו תתבקש/י לחתום טרם התחלת הטיפולים ביחידה אנא הקלק כאן. 
 

מדוע חלק מהטיפולים ביחידה עולים כסף?
כידוע, בישראל קיים חוק ביטוח בריאות ממלכתי במסגרתו מוגדר סל שירותים רפואיים הניתנים בחינם לתושבי ישראל. בשלב זה לצערנו אין החוק כולל טיפולי רפואה משלימה, ואין הטיפולים הללו כלולים בביטוח הבריאות הבסיסי. לפיכך, ובלית ברירה אנו נאלצים לגבות תשלום על מנת לכסות את עלויות הטיפול. עם זאת, מתוך מחויבות לשיפור איכות חייך, קבע ביה''ח עלויות שירות מופחתות לרפואה המשלימה לחולי סרטן – כך תזכה גם בטובי המטפלים בארץ, גם בטיפול ארוך יותר מהמקובל במסגרת הביטוחים המשלימים, וגם באווירת טיפול ייחודית.

בעת קביעת התור נשמח לעמוד לרשותך בייעוץ והכוונה לגבי עלות הטיפול והשתתפות חברות הביטוח וקופות החולים בכיסויו. 

הכנות לביקור במרפאה
בכדי להחליט על תכנית הטיפול המתאימה לך ביותר נבקשך להביא למפגש הייעוץ הראשוני עם הרופא את כל המסמכים הרפואיים שברשותך, וכן רשימה מדויקת של כל התרופות ותוספי המזון והויטמינים שהנך נוטל/ת.

למפגש זה גם ניתן לצרף מלווה קרוב, אולם במפגשים הטיפוליים, אנו ממליצים להימנע מנוכחות מלווה במהלך הטיפול.

מומלץ להגיע לטיפולים בלבוש קל ונוח. ניתן להחליף בגדים, לפני הטיפול ואחריו.

מומלץ לא להגיע לטיפול ''על בטן ריקה'' ולאכול עד שעה לפני הטיפול.

אחרי הביקור ביחידה ניתן להישאר לנוח מעט, ולהתכבד בשתייה חמה במקום.


לשאלון למילוי טרם הגעתך לייעוץ ראשוני ביחידה - לחץ כאן
אנא הבא עימך את השאלון המלא לפגישתך ביחידה

  
עלות ודרכי תשלום
ניתן לשלם ביחידה ביום הטיפול במזומן, בהמחאה, או באמצעות כל אחד מכרטיסי האשראי המקובלים.
לטבלת תעריפים לחץ כאן

חשוב - יש לבדוק עדכון מחירים טלפונית.

--

סדנת מחלימים - מרכז דוידוף

סדנת מחלימים לחיים בריאים בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, יתקיים במרפאת מחלימים ע"ש ד"ר ישראל יובל, במרכז  דוידוף, מרכז רפואי רבין. המפגש הראשון ביום שלישי, 14.5.19. ההשתתפות בסדנה ללא עלות אך דורשת הרשמה מראש.

יום עיון בנושא סרטן שד-רחובות

האגודה למלחמה בסרטן והמרכז הרפואי קפלן מזמינים חולות, מחלימות ובני משפחותיהן ליום עיון בנושא סרטן השד, שיתקיים ביום ראשון, 

ה - 19.5.19, במרכז רפואי קפלן.

יום עיון בנושא לימפומה ו-CLL

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה ליום עיון בנושא לימפומה ו-CLL,

שיתקיים ביום שלישי, ה - 21.5.19, במרכז הכנסים "ישראל יפה בפארק", שד' רוקח 80, תל אביב.

יום המיאלומה - הכנס השנתי ה-14 של אמ"ן, אגודה למיאלומה נפוצה

הכנס יתקיים ביום שישי, ה - 24.5.19, באולם בר-שירה באוניברסיטת תל אביב. יש להירשם עד לתאריך 17.5.19.

יום עיון בנושא סרטן השד - אשקלון

האגודה למלחמה בסרטן והמרכז הרפואי ע"ש ברזילי מזמינים חולות ליום עיון בנושא סרטן השד, שיתקיים ביום חמישי, ה - 13.6.19 .

יום עיון בנושא סרטן שד גרורתי - תל אביב

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה ליום עיון בנושא סרטן שד גרורתי, שיתקיים ביום שלישי,  25.6.19, במרכז הכנסים "ישראל יפה בפארק" בתל אביב.

מפגש מטופלים - מלנומה

העמותה הישראלית לסרטן העור מזמינה למפגש מטופלים של המרכז למלנומה ולטיפול אימונותרפי בסרטן (הדסה). הכנס יתקיים ביום שישי בבוקר, ב - 28.6.19, בבית ההארחה יד השמונה.

ההשתתפות מחייבת הרשמה מראש. על בסיס מקום פנוי.

שלובות - סניף חדש בפתח תקווה

שלובות מזמינות נשים וגברים המתמודדות והמתמודדים עם סרטן להצטרף אלינו לפעילות פנאי והנאה כדי לחזק ולשפר את איכות החיים שלנו בתקופת ההתמודדות, בסניף החדש בפתח תקווה, רח' ארלוזרוב 30 .

המפגשים יתקיימו בימי שני אחת לשבועיים בשעה 17:00

 לפרטים והרשמה:  רינת ז'ולטי-מרוז,   054-2020131

מפגשים בבנימינה, בימי שלישי- מטעם קבוצת "שלובות"

הקבוצה הוקמה עבור נשים המתמודדות עם מחלת הסרטן ונפגשת פעם בשבוע בשעות הבוקר לסדנאות והרצאות שונות ללא תשלום.

הקבוצה פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה שהיא מקיימת גם  מפגשים בבנימינה. מספר טלפון ליצירת קשר: 0544505077 למידע נוסף על המפגשים בבנימינה, קרא עוד.

האם יש מקום לצמצם את היקף הטיפול הכימותרפי בסרטן מעי גס ורקטום בסיכון נמוך?

בחולים עם סרטן מעי גס ורקטום בשלב III , בסיכון נמוך, יש לשקול אפשרות מתן שלושה חודשי טיפול כימותרפי אדג'וונטי על בסיס Oxaliplatin, כך עולה מהנחיות חדשות מטעם ASCO.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

 

הנחיות חדשות ממליצות על בדיקות סקר לסרטן שד אחת לשנתיים

בנשים ללא תסמינים חשודים לסרטן שד מומלץ להשלים בדיקת ממוגרפיה כבדיקת סקר לממאירויות אחת לשנתיים, כך קובעות הנחיות חדשות מטעם ה- American College of Physicians.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

 

האם ישנה תועלת לתוספת קנאביס לאופיואידים להקהל על כאב?

לתוספת קנאביס אין ערך מוסף בחולים שכבר נוטלים טיפול באופיואידים להקלה על כאב כרוני, וצעד זה אף עשוי להביא לעליה בסיכון לתוצאות שליליות, דוגמת דיכאון.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

הצלת חיים ממשית: טיפול חדש לסרטן הדם באיכילוב ושיבא

טיפול חדשני לחולי סרטן הדם: תאי חיסון מדם החולה עוברים הליך הנדסה גנטית - ואז מוחזרים לגופו ומשמידים את תאי הסרטן

ה-FDA אישר שימוש בתרופה אימונותרפית לסרטן שד

מנהל התרופות והמזון הפדרלי אישר את השימוש בטסנטריק של חברת רוש השווייצית לסרטן שד שלילי לשלושת הסמנים (טריפל נגטיב).

 

להודעת ה-FDA, לחץ כאן.

מורן רכטר בישרה לחבר החדש על הסרטן והיום הם זוג והורים לבן

כשמורן בישרה לאלון אוסט שהיא אובחנה עם סרטן השד, הוא הודיע לה שהוא לא הולך לשום מקום. היום הם הורים ליונתן, אחרי הריון ספונטני למרות טיפולי הכימותרפיה

הילד הזה הוא הנס הגלוי שלי

בגיל 36 חלתה עידית בסרטן שד אלים, שחייב אותה להקפיא ביציות. שלוש שנים אחרי שהחלימה, הרתה מהביצית האחרונה.

סרטן המעי הגס - כיצד ניתן למנוע סבל ותמותה?

פרופ' זהר לוי, מומחה בגסטרואנטרולוגיה: "עכשיו זה רשמי - מחקר אמריקאי חשוב מוכיח שביצוע בדיקת דם סמוי ו/או קולונוסקופיה והתייחסות נאותה לתוצאות דם סמוי חיובי, מונעים מוות וסבל מסרטן המעי הגס".

היסטוריה רפואית: לראשונה בישראל - רובוט הוציא ריאה שלמה מחולה

לראשונה בארץ ומבין הניתוחים הראשונים בעולם מסוגו, רובוט הוציא ריאה שלמה מחולה. הניתוח התקיים בבית החולים בילינסון.

האגודה למלחמה בסרטן: יום המודעות לקידום המאבק בסרטן צוואר הרחם - 22.1.19

שיעור סרטן צוואר הרחם בישראל הוא מהנמוכים במדינות המערב - ישראל במקום ה-33 בתחלואה ובמקום ה-19 בתמותה בקרב מדינות ה - OECD.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

דיאטה עתירת סיבים ודגנים עשויה להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם וממאירויות (The Lancet)

צריכה רבה יותר של סיבים תזונתיים ודגנים מלאים עשויה להגן מפני מחלות לא מדבקות, דוגמת מחלת לב כלילית, אירוע מוחי, סוכרת מסוג 2 וסרטן המעי הגס והרקטום, כך עולה מסקירה חדשה מטעם ארגון הבריאות העולמי, שפורסמה בכת העת The Lancet.

סל הבריאות 2019: אלו התרופות החדשות שהוחלט להוסיפן

כמחצית מתקציב סל התרופות לשנה זו ניתנה לתרופות אונקולוגיות, רבות מהן תרופות אימונותרפיות וממוקדות מטרה.

מחקר: התרופה שיכולה למנוע סרטן שד - במינון מופחת וללא תופעות לוואי

נשים רבות הנמצאות בסיכון לתחלואה בסרטן השד נמנעו משימוש בתרופה "טמוקסיפן" כטיפול מונע, בשל הרתיעה מתופעות הלוואי הקשות. מחקר חדש מצביע על כך כי התרופה אפקטיבית גם במינון מופחת שעשוי להפחית את התופעות.

אידוי, אכילה או הסנפה: כל הדרכים לצרוך קנאביס רפואי

מהם היתרונות והחסרונות של כל צורת צריכה - מדריך.

התפרסם ב-Ynet ב-27.4.18

אין צורך לעקוב אחר ציסטה שחלתית פשוטה באולטרה-סאונד

ציסטות שחלתיות פשוטות, המתגלות במהלך בדיקת אולטרה-סאונד של האגן, אינן מלוות בסיכון מוגבר לסרטן שחלות ואינן דורשות המשך מעקב או ניטור באמצעות בדיקות אולטרה-סאונד נוספות............

 

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".

ארגון הבריאות העולמי ריכז שש המלצות תזונה מרכזיות לטובת מניעת מחלת הסרטן

הכתבה התפרסמה ב- ynet ב- 6.11.18

תוצאות מבטיחות לטיפול אימונותרפי כנגד סרטן שד שלילי לקולטנים להורמונים

בפעם הראשונה תיעדו חוקרים תועלת הישרדותית לטיפול אימונותרפי בנשים עם סרטן שד. מתוצאות המחקר, שהוצגו במהלך כנס ה-ESMO ופורסמו בו-זמנית בכתב העת New England Journal of Medicine , עולה כי הטיפול בטיסנטריק עם כימותרפיה הביא להארכת ההישרדות של נשים עם סרטן שד שלילי לשלושת הקולטנים להורמונים עם  עדות ל- PD-L1.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

הקשר בין תזונה לאריכות חיים בקרב מחלימי סרטן

מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד ומרכז Anderson לסרטן באוניברסיטת טקסס בדק את הקשר בין תזונה,על מרכיביה השונים, ובין תמותה ממחלת הסרטן בקרב מחלימי סרטן.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

אישור חיסון כנגד נגיף HPV

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר חיסון כנגד HPV למבוגרים עד גיל 45 שנים.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

פרס נובל לרפואה למפתחי טיפול סרטן חדשני

ג'יימס פי אליסון וטסיקו הונג'ו הם חתני פרס נובל לרפואה לשנת 2018. הפרס ניתן להם על פיתוח טיפולי סרטן חדשניים המאפשרים למערכת החיסון להשמיד גידולים סרטניים. המחקרים הובילו לפיתוח תרופות לסרטני עור, ריאות וכליות.

צריכה מוגברת של ירקות ופירות עשויה להפחית את הסיכון לסרטן שד

חוקרים מהרווארד וממרכז הסרטן דנה-פרבר בבוסטון בדקו במחקר ארוך טווח את הקשר בין צריכה מוגברת של ירקות ופירות ובין הסיכון לחלות בסרטן השד, בייחוד סרטן שד אגרסיבי.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

לרגל פתיחת חודש המודעות הבינ"ל לסרטן שד

האגודה למלחמה בסרטן: 22,481 נשים בישראל עם סרטן שד, ירידה של 25% בתמותה מ-2005.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

איגוד ה - ASCO תומך בחלק מטיפולי רפואה משלימה בנשים עם סרטן שד

חולי סרטן רבים פונים לשירותי רפואה אלטרנטיבית, כולל תוספים, עיסויים, יוגה ואקופונקטורה, במהלך טיפול קונבנציונאלי כנגד המחלה.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

סרטן לבלב - ASCO

משלב כימותרפי לאחר ניתוח כריתת סרטן לבלב לא -גרורתי הוביל לתוצאות ההישרדות הטובות אי פעם (מתוך הכנס השנתי מטעם ASCO)

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

מחקר ישראלי: הקרנה עשויה להחליף כריתת שד

תקווה חדשה לחלק מחולות ונשאיות סרטן השד. מחקר מצביע על אפשרות להימנע מכריתת השד הבריא. כיום רבות מהנשים מסרבות לעבור כריתה מונעת ונותרות ללא טיפול. המסקנות אינן סופיות והמחקר יימשך.

הבדיקה שעשויה לחסוך מחולות בסרטן השד המאובחנות בשלב המוקדם טיפולי כימותרפיה - מחקר שהתפרסם בכנס החברה האמריקאית לאונקולוגיה (ASCO) , שיקגו, יוני 2018

לכתבה בעברית שהתפרסמה ב-ynet ב-  3.6.18, לחץ כאן.

 

בעקבות המחקר על סרטן השד: למי מתאימה הבדיקה - ואיך היא מתבצעת? לכתבה שהתפרסמה ב- ynet ב- 4.6.18, לחץ כאן.

 

למידע באנגלית מאתר מכון הסרטן הלאומי (National Cancer Institute):

אלו המזונות שמגדילים את הסיכון לחלות בסרטן

כתבה שפורסמה ב-ynet ב - 30.5.18

האם המערכת הרפואית ערוכה לשתף פעולה עם ד"ר גוגל?

כתבת תחקיר בהנחיית לינוי בר גפן בה מוצגים פיתוחים ואפליקציות המסייעות למטופלים ולצוות מקצועי להגיע לאבחנה ולהחלטות טיפוליות טובות יותר.

מומחי ASCO :טיפול ב - CAR T : פריצת דרך של השנה באונקולוגיה

מומחים לאונקולוגיה שמו דגש על טיפול בתאי CAR T  כהתקדמות המשמעותית ביותר בטיפול בסרטן בשנה האחרונה.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

דיקור ורפלקסולוגיה נגד נוירופתיה

דיקור ורפלקסולוגיה כנגד נוירופתיה הנגרמת מכימותרפיה הראו פוטנציאל טיפולי ניכר - מחקר חדש של האגודה למלחמה בסרטן.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

נגע סגלגל ולא מוכר - סרטן של תאי מרקל

תרופה אימונותרפית שאושרה נותנת תקווה לחולים ב-MCC - סרטן עור נדיר וקטלני שהמודעות לו נמוכה.

הכבתה נכתבה על ידי פרופ' אייל פניג, מנהל היחידה לטיפול קרינתי, מרכז דוידוף, מרכז רפואי רבין. (אוגוסט 2017)

גליובלסטומה - מחקר חדש

תוצאות מבטיחות לטיפול בשדות חשמליים (טיפול ב-Optune) בחולי גליובלסטומה.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

CancerSEEK - בדיקת דם חדשה

מסוגלת לזהות 8 סוגי סרטן נפוצים (שחלה, כבד, ושט, לבלב, קיבה, קולורקטאלי, ריאות וסרטן שד) בשלב מוקדם - כך מכריזים חוקרים ממרכז הסרטן של ג'ונס הופקינס, בבלטימור, מרילנד.

הבדיקה נמצאת בשלבי ניסוי.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

דורבאלומאב - תקווה חדשה לחולי סרטן ריאות מתקדם

תקציר חדשות מאת אתר הבריאות e-med בנושא מאמרו של ד''ר עבד אגבאריה שהתפרסם ב''הארץ''  

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

ה-FDA אישר לראשונה תרופה (לינפרזה) לטיפול בסרטן שד תורשתי

"לינפרזה" (olaparib) מיועדת לטיפול בחולות סרטן שד גרורתי עם גידולים הנושאים מוטציה גנטית BRCA.

מאתר עמותת "אחת מתשע".

סל שירותי הבריאות 2018

מועצת הבריאות אישרה את המלצות ועדת סל שירותי הבריאות לשנת 2018.

לצפייה בתרופות וטכנולוגיות חדשות בתחום הטיפול במחלת הסרטן ראו את הפרקים אונקולוגיה והמטואונקולוגיה בטבלה המצורפת.

צופן דה וינצ'י - רובוט דה וינצ'י

כתבה על רובוטיקה בכירורגיה - רובוט "דה וינצ'י" בעזרתו מתבצע ניתוח מיוחד וחדשני להסרת גידול בחלק התחתון של המעי הגס - ניתוח שהתקיים בבית חולים בילינסון.

מאת מור גפני דור, ידיעות פ"ת.

מחקר: להילחם בסרטן בעזרת הנדסה גנטית

התפרסם בידיעות אחרונות ב - 22.11.17. מאת שקד אשכנזי

תקווה: החלימה מסרטן בגיל 92 וחיה באושר גם 5 שנים אחרי

התפרסם בידיעות אחרונות ב - 21.11.17. מאת איתי עמיקם.

סרטן ריאה - איפה התחלנו ולאן פנינו?

כתבה מאת פרופ' ניר פלד. התפרסמה בידיעות אחרונות ב- 19.11.17.

הבדיקה שתמנע טיפולים מיותרים לסרטן השד

כתבה על בדיקה חדשה - Breast Cancer Index - שהתפרסמה בידיעות אחרונות ב- 14.11.17, מאת רותם אליזרע.

טיפול ברדיותרפיה בנוסף לכימותרפיה משלש הישרדות ללא התקדמות מחלה בסרטן ריאות גרורתי

כתבה מאת ד"ר אלינור מוסרי-בריסקין. התפרסמה ב-e-med ב- 2.10.17.

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

לחולי סרטן כליה יש סיבה טובה לאופטימיות

כתבה מאת ד"ר ויקטוריה ניימן, מנהלת מחלקת אישפוז במכון לאונקולוגיה, מרכז דוידוף, בי"ח בילינסון. 

התפרסמה ב - 27.9.17 ב-ynet. 

 

האם אימונותרפיה תהפוך את סרטן הריאות ממחלה סופנית לכרונית ברת ריפוי?

הידיעה התפרסמה ב-e-med ב-13.8.17 ומתייחסת למאמרו של ד"ר עבד אגבאריה ב"הארץ".

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל". 

לפעמים כאב הוא חלק ממצוקה אנושית, ואין לה תרופה

כתבה מאת גלי וינרב, גלובס, 16.9.17.

"בזמן שאני מתפללת אני בריאה"

כתבה בידיעות אחרונות 2016 על חני וינרוט שחלתה בסרטן.

ספרה "בארץ החיים: לחשב מסלול מחדש" נמצא במרכז מידע דוידוף, לרשות המטופלים, בני המשפחה וחברים.

להילחם בסרטן גם בעזרת רפואה משלימה. (רפואה משלימה במרכז דוידוף, ד"ר עופר כספי).

כתבה מאת מזל טלבי לוי, מלבס, אוגוסט 2017. 

מחקר המציג תוצאות ראשוניות לחיסון נגד מלנומה

"ואז, בלילה, בשיחה עם אישתי, הגינו חיסון לסרטן".

כתבה מאת דיאנה בחור ניר, מוסף כלכליסט, 22.7.17.


Yhealth- בחזית המלחמה העולמית בסרטן. קובץ כתבות שהתפרסמו בידיעות אחרונות ביוני 2017

קובץ כתבות שהתפרסמו בידיעות אחרונות ביוני 2017.

השאלות שכדאי לשאול את הרופא במרפאה האונקולוגית

כתבה מאת ד"ר דניאל גולדשטיין (מרכז דוידוף, בילינסון). התפרסמה ב-17.7.17 בהארץ.

דיוק אבחנתי גבוה לבדיקות צואה FIT לאבחנת סרטן מעי גס בנבדקים בסיכון גבוה (JAMA Intern Med)

הכתבה התפרסמה ב - e-med בתאריך 27.6.17. 

כשהמאמר עולה, יש ללחוץ על "מבקר/קהל".